Údržba střešních oken

Střešní okna v interiéru

Údržba střeších oken je snadná: pravidelné čištění skla promazání panů jednou za rok. Panty jsou vyráběné z ušlechtilé oceli. Všechna střešní okna TOSO lze přetočit o 180°, aby byl při mytí zajištěn snadný přístup i k venkovnímu sklu. Okna jsou navíc vyráběná s bezúdržbovou povrchovou úpravou Titan Glass.

Zasklení střešních oken

Údržba - Titan glass

Specifickou vlastností zasklívacího řešení Titan Glass je to, že se na venkovním povrchu okna zachycuje mnohem méně nečistot. Při procesu výroby skel je přímo na jejich povrch nanesena speciální tenká vrstva oxidu titaničitého. Při vystavení slunečním paprskům titanová vrstva reaguje dvěma způsoby:

  1. Vlivem fotokatalytického procesu reaguje s UV zářením, které je sučástí přirozeného denního světla, a rozpouští organické nečistoty.
  2. K umytí rozložených nečistot využívá deště. Díky tomu je starost o okna bezproblémová a přitom nezatěžuje životní prostředí!

Kromě toho skla při Titan Glass usychá rychleji a sklo při uschnutí zůstává déle čisté, je na něm méně šmouh a zajišťuje nerušený výhled, díky čemuž je výhodné pro všechny vnější zasklené plochy ve vašem domě.

Dřevěné části střešních oken lze čistit teplou mýdlovou vodou. Pro zajištění lehého otáčení okna promažte jednou za rok otočné středové závěsy. V případě potřeby vyčistěte nadokenní a boční části lemování, aby byl umožněn plynulý odtok dešťové vody v bezprostřední blízkosti okna.

Roleta ve střešním okně

Údržba – rolety a žaluzie

Rolety, žaluzie a markýzy nevyžadují pravidelnou údržbu. Pokud je to však nutné, čistěte je navlhčeným hadříkem. Návod na údržbu je stejný na doplňky jak pro okna TOSO tak i pro žaluzie a rolety pro střešní okna VELUX.

Předokenní roleta, střešní okna

Údržba – předokenních rolet

Doporučujeme pravidelné čištění plechování a oblasti v blízkosti předokenní rolety. Pro zajištění bezchybné funkce rolety není nutná pravidelná údržba. Při správném používání bude roleta sloužit po dlouhá léta.

Elektrické ovládání, střešní okna

Údržba – elektrického otevírání

Motora řídicí jednotku a spínače čistěte vlhkým hadříkem; používejte normální čisticí prostředky. Elektrické otevírání nevyžaduje speciální udržování. Za účelem prodloužení životnosti a bezvadného fungování však doporučujeme jednou v roce promazat řetěz běžným olejem. 

Technické informace

Technická specifikace střešních oken TOSO

Před montáží střešního okna

Montážní video střešních oken

Údržba střešního okna

Doprava střešních oken a rolet je zdarma

Doprava oken i rolet do tří dnů.

Záruka 10 let

   střešní okna, střešní okno, záruka

RATING

Naše společnost získala nejlepší možné hodnocení A+++.

Pro zobrazení celé verze certifikátu klikněte na obrázek.

Rating společnosti Import Tomeček s.r.o.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací.