Popis střešních oken TOSO

detail okenních dílů

DŘEVĚNÁ střešní okna Toso® Dřevěná střešní okna

... jsou vyrobena z lamelované a výběrové severské borovice s bezchybnou strukturou. Použité dřevo z výběrové severské borovice v nejvyšší možné jakosti A+ zaručuje nejen dlouhou živostnost a pevnou konstrukci, ale rovněž splňuje i nejpřísnější estetická kritéria. Dřevěné části střešních oken jsou podtlakově impregnovány sofistikovaným způsobem vakuové impregnace a dřevo je poté opatřeno dalšími dvěma vrstvami ekologického laku, který dokonale podtrhuje přírodní krásu dřeva. Veškeré dřevo pochází výhradně z lesů spravovaných certifikovaným systémem podporující trvale udržitelné lesní hospodaření. TOSO vlastní certifikaci PEFC (Programme for the Endorsement of Forest Certification).

PLASTOVÁ střešní okna Toso®Plastová střešní okna

... mají elegantní bílí povrch, nevyžadující žádnou údržbu ani lakování. Z venkovní strany jsou opatřena bezúdržbovou šedočernou barvou ve stejném odstínu jako lemování. Naše plastová střešní okna vynikají unikátním systémem komor s vyztuženou ocelovou armaturou, kde jsou komory navíc vyplněny izolací. Komory vyplněné izolací jednak zlepšují tepelně izolační vlastnosti a činí okno odolné proti vzniku nežádoucí kondenzace. Díky tomu nedochází k rosení ani při extrémních teplotních rozdílech mezi venkovním prostředím a prostředím v místnosti (například v zimních měsících, kdy je venkovní teplota - 20 a teplota v místnosti +20 stupů) dochází ke vzniku kondenzace. Kondenzát následně kape na podlahu případně působí jiné škody. U střešních oken TOSO k podobným problémům s kondenzací nedochází právě díky unikátnímu a patentově chráněnému systému komor vyplněných izolací. Také z těchto důvodů plastová střešní okna TOSO svým uživatelům poskytují nejen mimořádné tepelně izolační vlastnosti, ale také maximální bezstarostnost a komfort užívání.


TEPELNÉ A IZOLAČNÍ VLASTNOSTI

Použité zasklení tepelně izolačními dvojskly opatřenými nízko emisivní vrstvou pokovení. Prostor mezi skly je vyplněn argonem pro zajištění vynikajících tepelných a protihlukových vlastností. Zasklení omezuje tepelné ztráty v zimních měsících a v létě zamezuje přehřívání interiéru vlivem slunečního záření. Koeficient tepelné propustnosti je Uw 1,1 W/m2K. Pro zasklení jsou použita tvrzená skla odolná proti krupobití. Střešní okna TOSO mají jakostní  třídu neprůvzdušnosti č. 4 (nejlepší možná třída) a jakostní třídu vodotěsnosti rovněž č.4 (nejlepší možná třída).


KVALITNÍ VÝROBA

Produkty TOSO jsou vyráběny v evropských továrnách společnosti VKR holding. Výrobní závody splňují předpisy norem kvality a jsou certifikovány ISO 9001, ISO 14001 a OHSAS 18001. Všechny naše výrobky jsou testovány výhradně v prestižním německém testovacím institutu IFT Rosenheim GmbH.


MONTÁŽ

Pro montáž je nutné koupit spolu se střešním oknem také lemování. Lemování slouží pro vodotěsné napojení s krytinou. Montáž je rychlá a srozumitelná i pro neprofesionála. V každém balení je přiložen podrobný montážní návod a na našich stránkách můžete zhlédnout také montážní video, které Vás provede celým procesem montáže. Záruka na dobu 10 let platí i v případě montáže svépomocí samotným zákazníkem. Montáž tak může provádět nejen odborná firma, ale také zákazník – neprofesionál.

Rolety pro střešní okna TOSO
Rolety pro střešní okna FAKRO
Rolety pro střeš. okna DAKSTRA
Certifikovaný obchod

          plastová střešní okna s certifikací

Obchod Střešní okna a rolety Toso® získal díky spokojenosti ověřených zákazníků prestižní certifikát Ověřeno zákazníky.